Так може бути й з Україною. Про це 24 Каналу розповів економіст, член Ради Нацбанку України Василь Фурман, зауваживши, що для переходу на євро наша країна повинна підготуватись як економічно, так і політично.
Дивіться також Польща не погодиться на рівень квот на агропродукцію з України, – міністр Сєкєрський
В чому складність перейти на євро після вступу в ЄС
За словами економіста, країна, яка вступає в Євросоюз, бере на себе зобов'язання перейти на таку національну валюту як євро. Хоч чітких термінів для цього немає, є умови.
Наприклад, інфляція повинна складати приблизно 2%, а дефіцит державного бюджету не більше 3% ВВП. Крім того, в країни має бути стабільна банківська система та валютний курс.
Для прикладу, Польща вступила в ЄС у 2004 році. Зараз у них національною валютою залишаються злоті. Пройшло понад 20 років з моменту вступу. Приблизно 8 країн ЄС мають свої національні валюти. Тому перехід може бути довготривалим. Можливо, це буде питання наступного десятиріччя, а може й ні,
– зауважив він.
Фурман пояснив, що крім економічної готовності, все залежатиме також від готовності населення та політичної волі. Бувають випадки, коли опозиційні політики в країни виступають проти переходу на євро.
До речі, глава НБУ Андрій Пишний повідомив, що перехід до євро як базової валюти – складна робота, яка "потребує якісної, різнобічної підготовки". Водночас пожвавлення інвестиційної та споживчої активності завдяки зближенню з Європою та нормалізація економіки допомогли б українській економіці зрости на 3,7 – 3,9% у найближчі два роки.