1 квітня НБУ запустив четверту версію своєї Системи електронних платежів – СЕП-4. Завдяки їй в Україні скасували поняття "банківський день".

Дивіться також Де підприємці можуть швидко оформити віртуальну картку для ФОП

Що змінилось для українців

Тепер система переказів функціонує на базі міжнародного стандарту ISO 20022 та доступна для проведення міжбанківських платежів 24 години на добу 7 днів на тиждень. У НБУ зазначили, що подібні зміни відбуваються "раз на покоління".

Після запровадження СЕП-4, в Україні скасовано поняття "банківський день", тобто тепер міжбанківські перекази можуть бути отримані навіть у вихідні чи святкові дні, ввечері та вночі.

Попередня версія СЕП надсилала банківські платежі, здійснені ввечері, на ранок наступного дня, а у вихідні – в перший робочий день.

Система працює в режимі 24/7, що передбачає цілодобове виконання міжбанківських платіжних операцій без призупинення роботи системи та миттєвий перехід від поточного до наступного календарного дня,
– наголосив заступник голови Нацбанку Олексій Шабан.

Крім цього, якщо раніше були два способи обміну даними між банками – файловий та онлайновий, то тепер такий спосіб є лише один і він не розділяється на окремі режими.

З'явилися необов'язкові реквізити

Також з СЕП-4 з'явилися такі поняття, як обов'язкові та необов’язкові реквізити. Як свідчать порівняльні характеристики, тепер необов'язкові реквізити можна не заповнювати взагалі.