Про те, навіщо Рада вирішила терміново зібратися та які плани у них на новий політичний сезон – в ефірі 24 каналу розповіла депутатка від фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

Читайте також Бізнес постраждає: чим небезпечне підвищення мінімальної заробітної плати

Вона повідомила, що потрібно зібрати позачергово сесію через законопроєкт про підвищення мінімальної заробітної плати. Він повинен набути чинності з 1 вересня.

"Відповідно за вересень люди отримають більшу заробітну плату. Це стосується не тільки бюджетників та тих, хто має мінімальну зарплату, адже багато чого прив'язується до мінімального окладу так званих тарифних сіток", – зазначила депутатка.

Фінансова допомога від ЄС

За її словами, для того, щоб зміни до бюджету вступили в дію з 1 вересня, потрібно зібратися в серпні. Ця позачергова сесія стосується не тільки збільшення мінімальної заробітної плати, але й ратифікації кількох важливих угод.

Перша угода з Європейським Союзом, в ній ми отримаємо макрофінансову допомогу. Майже через тиждень після ратифікації – отримаємо транш у вигляді 600 мільйонів євро. Вони надійдуть до державного бюджету,
– розповіла Євгенія Кравчук.

Вона повідомила, що таку фінансову допомогу може отримати тільки та країна, яка співпрацює з Міжнародним валютним фондом. Другий транш, загальна сума якого 1,2 мільйона євро, буде протягом кількох місяців.

"Ратифікації відкривають шлях до кредитів на дороги, адже наразі ми їх відбудовуємо", – підсумувала депутатка.

Євгенія Кравчук розповіла, що обговорюватимуть на позачерговому засіданні: дивіться відео