Граничні показники щільності населення при плануванні нового мікрорайону встановлені 150-450 осіб/га. Які допускається перевищувати максимально на 20 відсотків, тобто до 540 осіб/га, за окремих умов: щоб на території мікрорайону обов'язково розміщувалися підземні автостоянки чи багатоповерхові гаражі, вбудовано-прибудовані дитсадки та створювалися озеленені відкриті тераси у житлових та громадських будинках.

Читайте також: Як позбутися "радянщини" в містобудуванні: ТОП-5 змін, які чекають Україну

Раніше максимальна щільність також визначалась, але за наявності певного обгрунтування вона могла перевищуватись в декілька разів. Хто як хотів, так і обґрунтував таку необхідність. У результаті в деяких районах наших міст щільність населення сягала, наприклад, 2000 осіб на гектар.

Ми не можемо допустити таке підвищення щільності, доки на місцях не буде розроблена актуальна комплексна містобудівна документація: генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій та зонінг.

Адже наслідками цієї неконрольованості є можливість суцільної забудови житлом деяких районів, порушення балансу будівництва житла та важливих соціальних об'єктів, перенавантаження інженерних систем.


Зараз величина збільшення щільності визначається містобудівним розрахунком потреб у площі території мікрорайону.

У разі розміщення нових житлових будинків в існуючих мікрорайонах, при проведенні розрахунків граничної щільності населення враховується населення, що мешкає в існуючих житлових будинках та новобудовах, рівень їх забезпечення об'єктами благоустрію відповідно до цих норм, наявність об'єктів повсякденного обслуговування в межах відповідного мікрорайону, а також розмір земельних ділянок, визначених під нове будівництво, забезпечуючи при цьому дотримання містобудівних, санітарних норм та протипожежних вимог.

Щільність багатоквартирного житлового фонду на території мікрорайону чи кварталу визначаються за таким розрахунком. Для довідки, новий ДБН був розроблений на заміну попередніх будівельних норм, які регулюють містобудування, і що діяли з 1992 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов'язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Читайте також: Ліфт у майбутнє: як зробити будинки зручнішими