Так, Росія вимагає від європейських країн оплачувати поставки газу в рублях через санкції. Фінляндія відмовляється це робити.

До теми ЄС заборонив компаніям платити за газ рублями

Тому фінський держоператор Gasum повідомив, що імпорт газу через пункт входу Іматра припинено. У "Газпромі" теж підтвердили, що повністю припиняють поставки, бо Gasum, мовляв, не дотримувався нових російських правил й не платив у рублях.

Фінляндія була готова до такого кроку

Відсьогодні, під час майбутнього літнього сезону, Gasum буде постачати природний газ своїм клієнтам з інших джерел через трубопровід Balticconnector. Він з'єднує Фінляндію з газовою мережею сусідньої Естонії.

До слова, більшість газу, що використовує Фінляндія, надходить з Росії, але на газ припадає лише близько 5% її річного споживання енергії. Тому в країні заявили, що готові до припинення російських потоків.

Що цьому передувало

  • Через повномасштабний напад Росії на Україну Європейський Союз застосував санкції проти агресора. Вони передбачають заборону платити за російський газ в рублях.
  • Росія ж вимагає таку оплату. Євросоюз та G7 відмовили країні, оскільки цього не передбачають вже наявні контракти і такі розрахунки б порушували санкції.
  • Після цього Росія почала шантажувати та зупинила постачання газу до Польщі та Болгарії.
  • Bloomberg пише, що 4 європейські компанії таки заплатили за російський газ рублями.

До теми – Путін хоче, щоб йому платили за газ рублями: