Скасування самоембарго: причина

Таке рішення було прийнято з метою забезпечення достатнього запасу автомобільного пального на внутрішньому ринку, пишуть російські ЗМІ.

Читайте також Білорусь збільшила поставки палива до Росії

Обмеження також були скасовані для запобігання зниженню рівнів переробки на деяких нафтопереробних заводах через накопичення запасів бензину. А також для розгортання портів, заповнених пальним, яке було призначене для експорту, але залишилося невивезеним через введення обмежень.

Контекст

У березні Росія значно скоротила експорт бензину залізничним транспортом – приблизно на 50% – через введене ембарго на пальне. Це було зумовлено зупинками виробництва на російських нафтопереробних заводах та збільшенням внутрішнього попиту на пальне.

Заборона була спрямована на стабілізацію цін у зв'язку зі зростанням попиту від споживачів і фермерів, а також необхідністю проведення технічного обслуговування на нафтопереробних заводах.

Відтак, у березні 2024 року російські нафтопереробні заводи експортували близько 323 000 метричних тонн бензину залізницею. Найбільшими імпортерами стали:

  • Монголія з 75 500 тонн;
  • Узбекистан з 53 500 тонн;
  • Таджикистан з 47 800 тонн;
  • Киргизстан з 42 300 тонн.