Росія загрожує світовій фінансовій безпеці

Як повідомили в міністерстві, Росія демонструє зростаючу агресію, а саме поглиблює економічні та військові зв'язки з Північною Кореєю. Країни уклали угоду про партнерство та оголосили про встановлення "альтернативних механізмів торгівлі та розрахунків" для "спільного протистояння" міжнародним зусиллям, що спрямовані на обмеження деструктивної поведінки обох країн.

Читайте також: Лідери G7 виділять Україні 50 мільярдів доларів з прибутку від російських активів

Водночас зросла якість та серйозність порушень принципів FATF з боку Росії, що створює додаткові загрози для світової фінансової системи та безпеки.

Балістичні ракети та боєприпаси, придбані у Північної Кореї в обмін на нафту – всупереч санкціям ООН та принципам FATF – продовжують використовуватися проти мирних міст та цивільного населення України,
– йдеться в заяві.

Як повідомляється, у лютому 2024 року FATF опублікувала додаткову заяву, в якій висловила серйозне занепокоєння з приводу зростаючих фінансових зв'язків Росії з державами, внесеними до "чорного" списку, а також зловмисної кібердіяльності, що походить з Росії. Однак, Росія проігнорувала і ці попередження.

З якими ще країнами посилила співпрацю Росія

На додаток, Росія також посилила співпрацю з Іраном. А це держава, яка перебуває під світовими санкціями та вже внесена до "чорного" списку FATF.

Сергій Марченко

Міністр фінансів України

Грубі порушення з боку Росії вже давно очевидні для всіх. Кремль посилює військові та економічні зв'язки з Північною Кореєю та Іраном, фінансує терористичні організації в Росії та за її межами, послаблює інституції з протидії відмиванню грошей та спонсорує поширення кіберзлочинності. FATF має один чіткий механізм протидії цим порушенням та забезпечення захисту світової фінансової системи – внесення Росії до чорного списку.

Як повідомляється, Кремль надав Тегерану чорний хід для доступу до міжнародної фінансової системи, об'єднавши платіжні системи в обхід санкцій SWIFT і відкривши в Ірані відділення державного банку ВТБ.