Компанія також закриє свої АЗС та припинить будь-які операції з авіаційними паливно-мастильними матеріалами в Росії. Це рішення британська компанія прийняла відповідно до нових вказівок уряду.

Важливо Росія напала на Україну: хронологія основних подій 2 тижня війни

Shell вже купляла нафту під час війни в Україні

Нагадаємо, що минулого тижня Shell, яка є найбільшою нафтовою компанією Європи, закупила російську нафту. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у своєму твітері публічно запитав, а чи не пахне їм російська нафта українською кров'ю.

Після цього у компанії переглянули своє ставлення. Виправдали свій крок тим, що думали про енергетичну безпеку Європи, але надалі шукатимуть інші джерела постачання. А прибутки від російської нафти, яку вже закупили, передадуть українським біженцям.

Ми чітко усвідомлюємо, що наше рішення минулого тижня придбати вантаж російської нафти – хоч ми думали про безпеку поставок – було неправильним, і ми просимо вибачення. Як ми вже сказали, ми передамо прибуток від обмеженої кількості російської нафти, що залишилася, до спеціального фонду,
– заявив генеральний директор Shell Бен ван Берден.

Нагадаємо, що поляки (68% опитаних) готові відмовитися від російських нафти та газу. Найближчим часом це можуть зробити США. А от у Німеччині такого консенсусу поки немає.

Оперативна інформація рятує життя. Читайте наш телеграм, там ми зараз найшвидші. Цілодобово!