Підтримати бюджет

Кошти спрямуються на підтримку держбюджету, який зазнає збитків внаслідок війни. Україна очікує домовитися з представниками МВФ 22 лютого.

Читайте також Які країни надали найбільшу фінансову допомогу Україні

Угода все ще повинна бути ратифікована виконавчою радою фонду. Втім, це процес, який подібні угоди майже завжди проходять без проблем.

Представник МВФ сказав, що його команда зараз у Варшаві на переговорах з українськими представниками та розкаже про результати після завершення місії.

Цей транш стане першим із чотирьох, які Україна очікує отримати цього року, загалом на суму 5,4 мільярда доларів. Це частина повномасштабної програми для України, затвердженої у 2023 році.

План дій для України

Обговорення траншу тривало впродовж останніх двох тижнів. Окрім цього, ключовою темою став план дій для України в разі відсутності фінансування зі США. Відтак, у планах — розширення продажів внутрішніх облігацій, підвищення податків та скорочення витрат.

Щоб отримати ці кошти, уряд має виконати певні умови, узгоджені з МВФ. Серед іншого, кабінет міністрів може змушений буде відмовитися від свого нещодавнього запиту до Центрального банку про дозвіл на продаж іноземної валюти деяким приватним українським компаніям.