Це стало можливим після внесення змін до закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж". Президент Володимир Зеленський підписав документ 19 серпня.

Читайте також Тариф на електроенергію з 1 вересня: скільки заплатять українці

Серед іншого, документом внесені зміни в закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".

Детальніше про зміни

Водночас виключено пункт про те, що на період дії карантину і протягом 30 днів з дня його скасування забороняється припинення або призупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України в разі їх несплати або оплати в неповному обсязі.

  • Тепер заборона відключати споживачів комунальних послуг у разі наявності заборгованості діятиме тільки на період дії карантинних обмежень "червоного" рівня і протягом 30 днів після їх скасування.

Однак, як і раніше, на час дії карантину заборонено:

  • нарахування та стягнення штрафів, пені за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги;
  • примусове виселення боржників за "комуналку" з належного їм житла під час примусового виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.