Голова НБУ Андрій Пишний зауважив, що валютний ринок після переходу від фіксованого курсу до "керованої гнучкості" функціонує, дедалі більше орієнтуючись на попити пропозицію. За його словами це саме те чого прагнув Нацбанк.

Читайте також Долар може сягнути вище 40: скільки коштуватиме валюта на початку травня

Андрій Пишний

Голова Національного банку України

Ми бачимо коливання, ми бачимо, що ці коливання пов'язані в першу чергу із факторами, які існували до війни, сезонність. Ми бачимо що ці коливання сьогоднішні не створюють якогось небезпечного тиску.

НБУ забезпечуватиме валютну стійкість

Пишний також додав, що регулятор буде присутній на ринку й далі забезпечуватиме курсову стійкість, але при цьому даючи ринку можливість реагувати як на зовнішні, так і на внутрішні фактори.

Ми, бачимо що ми, попри війну, повертаємося до нормальності, яка до певної міри модифікована з огляду на ризики та обставини, пов'язані з війною,
– зауважив він.

Голова НБУ відмітив, що ситуація на валютному ринку доволі контрольована, хоч й залишаються певні ризики. Також Пишний підкреслив, що завдання НБУ – це курсова та цінова стабільність й, на його думку, регулятору це наразі вдається.

Яка сьогодні ситуація на готівковому ринку

  • 6 травня купівля банками готівкового долара становить у середньому 39,40 гривні, а продаж – 39,85 гривні.
  • На чорному ринку купівля долара в середньому на рівні 39,72 гривні, а продаж – 39,85 гривні.

На думку банкірки Анни Золотько, протягом цього тижня вартість американського долара у готівковому сегменті ринку коливатиметься в межах діапазону 39,60 – 40,30 гривні за долар.