Від чого залежить розмір пенсії

У 2024 році для виходу на пенсію у віці 60 років потрібно мати не менше 31 року страхового стажу. З кожним роком мінімальний стаж для виходу на пенсію збільшуватиметься на рік доти, доки у 2029 році не досягне 35 років.

Читайте також Пенсія у лютому: який кінцевий термін виплати для пенсіонерів

Також, щоб вийти на пенсію в 63 роки у 2024 році, потрібно мати від 20 до 30 років страхового стажу, а для виходу на пенсію в 65 років — від 15 до 20 років стажу.

Як порахувати пенсію у 2024 році

Розрахунок пенсії за віком виконується за формулою:

Розмір середньої зарплати х індивідуальний коефіцієнт зарплати х коефіцієнт страхового стажу = розмір пенсії.

Розмір середньої зарплати визначається як середній показник заробітної плати по Україні за останні три роки перед призначенням пенсії, з якої сплачувалися страхові внески.

Індивідуальний коефіцієнт зарплати розраховується як сума відношень зарплати у конкретному місяці до середньої зарплати по Україні.

Для отримання загального індивідуального коефіцієнта зарплати потрібно визначити середнє значення всіх місячних коефіцієнтів за період, який береться до уваги. Це дає змогу оцінити, наскільки зарплата особи в середньому відповідає або перевищує середній рівень заробітної плати по країні протягом розрахункового періоду.

Як це відбувається

Індивідуальний коефіцієнт зарплати використовується для розрахування пенсії, де вищий коефіцієнт може привести до вищої пенсійної виплати. Якщо середня зарплата особи протягом всього періоду дорівнювала середній по країні, її індивідуальний коефіцієнт буде близький до одиниці. У разі, коли зарплата вдвічі перевищувала середню, коефіцієнт може наближатися до двійки.

Коефіцієнт страхового стажу розраховується множенням загальної кількості років стажу на 0.01. Цей коефіцієнт відображає внесок особи в пенсійну систему сплатою страхових внесків протягом її трудової діяльності.