Як подати заяву до ПФУ

Написання заяви дасть можливість пенсіонерові отримати офіційне письмове пояснення, на яке доведеться чекати від 15 до 30 днів. Такий формат комунікації регулюється відповідною постановою Кабміну.

Читайте також Зростання пенсії на понад 500 гривень: кого чекає таке підвищення виплат у червні

Письмове звернення можна подати або в регіональних філіях ПФУ, або ж на сайті. Зразок письмової заяви можна знайти на порталі Пенсійного фонду.

У заяві треба вказати:

  • ПІБ;
  • повну адресу;
  • описати суть звернення;
  • дату звернення.

Це доцільно робити у випадках, коли відповідь ПФУ під час усного спілкування не була вичерпна або ж зрозуміла. Якщо ж і ця відповідь пенсіонера не задовольнила, можна подати заяву до вищих інстанцій.

Коли пенсіонерам підвищать виплати

Деякі українські пенсіонери мали отримати додаткові виплати до своїх пенсій, але досі їх не дочекалися. Це стосується пенсіонерів, що працюють.

Автоматичне перерахування пенсій із 1 квітня відбудеться лише після отримання даних про сплату єдиного внеску за останній квартал.

Через відсутність даних про страховий стаж та заробітну плату за перший квартал 2024 року Пенсійний фонд України не міг одразу перерахувати пенсії з 1 квітня. Отже, пенсіонери отримають перераховані пенсії в червні, зокрема додаткові виплати за квітень і травень.