Про це в інтерв'ю сказав голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. На його думку, попри те, що вдалося зберегти певну макрофінансову стабільність, повернення курсу до довоєнних показників очікувати не варто.

За підсумками першого воєнного року ми зберегли відносну макрофінансову стабільність, яка забезпечується адекватними золотовалютними резервами Нацбанку та великою допомогою наших партнерів. Саме тому я не бачу підстав для істотного просідання курсу, але й не бачу підстав для того, щоб курс повернувся до довоєнного періоду. Такого не буде,
– сказав нардеп.

Цікаво Долар стабільний, а євро суттєво подешевшало

Він додав, що головною умовою для збереження стабільності курсу залишається надходження допомоги від партнерів у таких самих обсягах. Саме завдяки міжнародній допомозі платіжний баланс України протягом третього та четвертого кварталів попереднього року був позитивним.

Що буде з українською економікою

  • За очікуваннями НБУ, у 2023 році споживча інфляція суттєво сповільнить темпи й скоротиться більш ніж на третину. За підсумками 2023 року цей показник може скласти 18,7%. У 2024 – 2025 роках прогнози щодо інфляції поліпшуються: у 2024 вона може зменшитися до 10,4%, а у 2025 до 6,7%.
  • Також цього року НБУ очікує зростання реального ВВП на 0,3%. У 2024 році за прогнозами НБУ реальний ВВП України зросте на 4,1%, а у 2025 році економічне зростання пришвидшиться до 6,4%.