Як повідомляє агентство Франс Прес з посиланням на компанію RTE, що відповідає за національні енергомережі Франції, споживання електрики склало 97,038 мегават. Попередній пік був зафіксований 15 грудня 2010 року (96,710 мегават).

При цьому, енергетики відзначили, що цей показник, найімовірніше, вже перевищив планку в 100 тисяч мегават. Французів закликають з розумінням використовувати енергію, особливо в найбільш уразливих регіонах - Бретані, департаментах Вар і Приморські Альпи.

Подібна ситуація спостерігається і у Сербії та Хорватії. Як репортують у сербській національні енергокомпанії, споживання електрики в країні "перевершило всі межі". У понеділок в країні був поставлений рекорд денного електроспоживання в 162 мільйони кіловат/годин. У компанії уточнили, що імпортовано було близько 10% - 14,04 мільйона кіловат годин.

"Дуже низькі температури, снігопади і перевантаження мережі призводять до численних відмов обладнання, ускладнюють роботу людям на місцях, створюють великі труднощі при видобутку і доставки вугілля на теплоелектростанції", - йдеться в повідомленні.

У свою чергу, хорватська "Електропрівреда" також повідомила про зафіксований в понеділок рекорд споживання в 63,374 мільйона кіловат-годин. Попередній рекорд (62,37 мільйона кіловат/годин) тримався з 10 грудня 2010 року.

Зазначимо, що жертвами холодів в Європі стали 220 осіб.