Про проблеми, які можуть виникнути в Європі з газом, розповів старший радник з питань енергетичної безпеки при Держдепартаменті США Амос Гокстейн.

Читайте також США продовжать стримування "Північного потоку-2", – Державний департамент

Можливі проблеми з газом в Європі взимку

Якщо в січні – лютому (2022 року – 24 канал) настане справжня холодна зима, у вас (Європи – 24 канал) можуть скінчитися запаси. І це мене непокоїть,
– зауважив Гокстейн.

Він також розповів, що Європа розпочинає новий холодний сезон не тільки з низькими запасами газу, але й із загрозою скорочення постачань.

Чиновник наголосив, що Сполучені Штати й досі стурбовані залежністю Європи від енергопостачання з Росії. Він додав, що йдеться не лише про геополітичні ігри, цього разу на карту поставлені життя людей.

Збільшення ціни на газ в Європі: що відомо

  • Ціна на газ у Європі тривалий час б'є усі рекорди. Востаннє вона вже перевищила історичний максимум 9 вересня, сягнувши позначки у 700 доларів за тисячу кубометрів.
  • Зростання цін пояснюють тим, що у сховищах є низькі запаси газу через холодну зиму. Крім того, спостерігають слабкі темпи закачування, які викликані дефіцитом пропозиції.
  • Колишній виконувач обов'язків міністра економіки Павло Кухта вважає, що основним драйвером цін на газ в Європі є агресивні дії "Газпрому".