Як Бельгія допомагає Україні

Прем'єр-міністр Бельгії Александр де Кроо на спільному брифінгу з Володимиром Зеленським оголосив про те, що вони продовжать підтримувати Україну, повідомляє 24 Канал. Зокрема, Брюссель і надалі надаватиме українській стороні військову допомогу та продовжуватиме санкції проти Росії.

Читайте також Українці будуть самостійно забезпечувати собі старість: коли це відбудеться

Кроо оголосив про створення спецфонду у розмірі – 1,7 мільярда євро. Ці кошти будуть залучені у різних сферах, які сприятимуть відновленню української економіки, покращенню гуманітарної ситуації і посиленню оборонного сектору України.

Александр де Кроо

Прем'єр-міністр Бельгії

Джерелом цього фонду стануть мільярдні російські активи, заморожені у Бельгії. Ми в Бельгії маємо оподаткування прибутків цих заморожених активів. Минулого року для нас було чітко зрозуміло, що оподаткування прибутків цих активів має на 100% піти на користь народу України.

Торік уряд Бельгії уже залучав російські активи для допомоги Україні. Брюссель висловив чітку позицію відносно довгострокової підтримки українського народу. У 2025 році Бельгія планує надавати Україні високотехнічні винищувачі F-16.