Попри чутки, жодні соціальні виплати наступного року не будуть зменшені. Про це Денис Шмигаль запевнив у своєму фейсбуці.

Зверніть увагу Зростання пенсій і соцвиплат, посилення карантину: що зміниться у грудні

Передбачається зростання пенсій для всіх наших пенсіонерів. Важливий момент: зменшення на 8 мільярдів гривень фінансування Пенсійного фонду з бюджету буде компенсовано завдяки зростанню його власних доходів,
– розповів прем'єр-міністр.

Зокрема, до зростання цих доходів призведе збільшення рівня мінімальної зарплати. Адже разом з нею зросте й сума податків, які сплачують працівники, а відтак і доходи Пенсійного фонду.

"Як і обіцяли, мінімальна зарплата зросте до 6 тисяч гривень вже з 1 січня. Збільшення мінімальної зарплати до 6,5 тисячі гривень перенесемо на 1 грудня 2021 року", – розповів Денис Шмигаль.

Окремо він розповів про зростання зарплат медиків і вчителів. Внаслідок зростання видатків з держбюджету всі медики зароблятимуть на 30% більше, а освітяни – на 26% більше.

Що відомо про зменшення видатків на пенсії:

  • Готуючи державний бюджет на 2021 рік до другого читання у Верховній Раді, Кабінет Міністрів дещо змінив суми окремих видатків. Зокрема, у Пенсійного фонду забрали 8 мільярдів гривень.
  • Натомість вирішили "підкинути" грошей Міністерству внутрішніх справ, Офісу генерального прокурора тощо. Тож у суспільстві виникли запитання, чи не призведе це до скорочення соціальних виплат замість обіцяного раніше підвищення пенсій.