Що відомо про руйнування ТЕЦ

Росія посилила інтенсивність обстрілів критичної інфраструктури протягом останніх декількох тижнів. Через це було знищено близько 80% українських теплоелектроцентралей.

Читайте також Інфляція сповільнилася до довоєнних показників: НБУ пояснив, чому

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України

Протягом останніх тижнів Росія знищила 80% теплоелектроцентралей.

Шмигаль наголошує, що під обстріл потрапили об'єкти як вугільної, так і гідроенергетики. Масово знищуються трансформатори та генератори.

Росія продовжує енергетичний терор, тільки за останні тижні росіяни знищили понад шість гігаватів потужностей нашої енергомережі,
– наголошує прем'єр-міністр.

Як змінюватимуть енергосистему

Голова Укренерго повідомив, що є єдиний шанс зберегти українську енергосистему – зробити її децентралізованою. Тобто розбудувати генеруючі потужності по всій території країни. Розвитку цього проєкту сприятимуть і міжнародні партнери України.

Володимир Кудрицький

Голова правління НЕК "Укренерго"

Зосередження генерації на декількох майданчиках – це те, що призводить до серйозних проблем при масованих ворожих обстрілах. Ми як оператор енергосистеми розуміємо, що єдиний сталий шлях до убезпечення енергосистеми від такого масованого терору полягає у децентралізації генеруючих потужностей.

Таким чином, навіть у разі ураження, енергосистема зможе функціонувати далі. Окремо представники Укренерго займуться пошуком нових джерел енергії, таким може стати теплогенерація через деревообробні відходи.