Як змінилися показники інфляції

Причинами сповільнення інфляції стали більша кількість продовольчої продукції на ринку та ефекти від великого врожаю минулого року.

Читайте також Накопичувальна, солідарна чи одразу обидві: яку пенсію зможуть отримувати українці

В березні інфляція продовжувала знижуватися, досягнувши приблизно 3,5%. Востаннє такий низький показник був у жовтні 2020 року – 2,6%.

Показники інфляції Показники інфляції / Скриншот зі звіту НБУ

За даними НБУ, ціни на продовольство не зросли завдяки теплій погоді, великим врожаям і переходу деяких виробників на внутрішній ринок. Але деякі продукти, як-от картопля та яблука, подорожчали через меншу кількість якісних товарів, а ціни на імпортні продукти, такі як тверді сири та масло, теж вплинули на інфляцію.

Зростання цін на продукти

Зростання цін на продукти / Скриншот зі звіту НБУ

Серед інших показників:

  • Ціни на одяг та взуття, продовжували падати. Вартість послуг теж зросла повільніше, головним чином через зниження цін на продукти харчування та енергію.
  • Водночас у лютому зросли ціни на пальне, здебільшого через проблеми з доставкою, особливо на автомобільний газ, і через підвищення світових цін на нафту.
  • Алкогольні напої та тютюнові вироби дорожчали повільніше, зокрема через конкуренцію з боку тіньової пропозиції та зниження тиску з боку витрат на сировину та енергію.