До свого призначення він обіймав посаду заступника директора БЕБ. У бюро Пащук працює з листопада 2022 року.

Дивіться також Цинічність схем та збитки вражають: що чекає на Фірташа за махінації в "Облгазі"

Пащук буде тимчасово очолювати БЕБ

У БЕБ зазначили, що Андрія Пащука призначили, як переможця конкурсу на зайняття вакантних посад штатних працівників БЕБ, які мають спеціальні звання. Він обійматиме цю посаду, допоки не призначать постійного очільника бюро.

Наразі Пащук здійснюватиме загальну координацію та контроль діяльності центрального апарату та територіальних управлінь БЕБ. До того ж він забезпечуватиме виконання інших завдань, передбачених законом про Бюро економічної безпеки України.

Андрій Пащук очолить тимчасово БЕБ
Андрій Пащук став тимчасовим керівником БЕБ / Фото БЕБ

Попри це, український народний депутат Ярослав Железняк зауважив, що він уже доволі довгий час виконує обов'язки очільника БЕБ. Адже попереднє керівництво БЕБ принаймні з кінця липня 2023 року перебувало у відпустках чи на лікарняних.

Насправді пан Пащук тимчасово виконує обов'язки директора вже десь місяць, але добре, що нарешті є комунікація. Так що зустрічайте нове обличчя нестримних реформ,
– сказав Железняк.

Нардеп також додав, що Пащук з 1997 по 2017 перебував на службі на оперативних та керівних посадах в правоохоронних органах. Уже у 2012 році він став заступником начальника управління Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС України.

Того ж року президент-втікач Віктор Янукович призначив Пащука членом штабу з забезпечення проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу. З 2018 по 2019 він працював у приватних структурах, а з 2019 по 2022 — в апараті РНБО, допоки не пішов у БЕБ.

Верховна Рада звільнила попереднє керівництво БЕБ

  • Народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк 11 серпня повідомив, що керівництво Бюро економічної безпеки звільнили з обійманих ними посад. За його словами, ця заміна відбулася без жодного конкурсу.
  • Він також наголосив, що до цього і тимчасовий виконувач обов'язків голови, і ключовий заступник перебували то у відпустці, то на лікарняному. А всі відповіді БЕБ підписував заступник Андрій Пащук.
  • Наостанок Железняк підсумував, що це вже 6 заміна керівництва БЕБ, що трапилася за останні 3 роки.