Речниця Бюро економічної безпеки України Альона Матвєєва повідомила 24 Каналу, що арештували активи Фірташа на 7, 4 мільярди гривень. Їх планують передати до АРМА.

Читайте також Справа Фірташа: трьом його спільникам повідомили про підозру

"Також арештоване майно тих, кому видані підозри, на понад 240 мільйонів гривень. Суд, буде вирішувати, що робити з цими грошима. Але ми йдемо до того, що, можливо, вони будуть компенсовані державі", – розповіла речниця.

Фірташ отримав підозру. Але зараз олігарх перебуває за кордоном, тому отримати фізично її не може. Зараз ведуться переговори із міжнародними партнерами, щоб правоохоронні органи могли передати йому цю підозру фізично за кордоном.

Деталі газових схем Фірташа

Альона Матвєєва розповіла деталі схеми Фірташа. Споживачі сплачували кошти "Облгазам". Далі гроші перераховувались до підконтрольної олігарху компанії "Е-енергія", яка теж постачальник газу. Компанія постачала газ, але лише 30% замість 100%.

Всі інші 70% відбирали у держави, але сплачували не повністю, а частково. Наростав борг перед державою, який не було сплачено. Коли ми говоримо про збитки, то ми кажемо саме про незаконне відбирання газу у держави, за який не оплатили. Підконтрольна Фірташу "Е-енергія" тим часом виводила гроші в офшори,
– пояснила вона.

Підозри керівникам "Облгазів"

Речниця Бюро економічної безпеки України зазначила: є шанси, що ці збитки будуть компенсовані державі. Слідство триває. Вже є підозри керівникам "Облгазів".

Було вручено 3 підозри керівникам "Облгазів": "Криворіжгаз", "Волиньгаз" та "Чернігівгаз". Керівнику "Волиньгазу" сьогодні було обрано запобіжний захід у суді – тримання під вартою з можливістю внесення застави 80 мільйонів гривень,
– заявила Матвєєва.

Справа Фірташа: останні новини

  • У Вищому земельному суді Відня наголосили, що скасовується рішення про екстрадицію Фірташа до США, яке ухвалили у 2017 році. У такий спосіб суд задовольнив апеляцію, яку подавав олігарх. Судді також планують переглянути, чи доцільна екстрадиція Фірташа взагалі.
  • П’ятьох менеджерів "Облгазів" відправили під варту із сукупною сумою застави в 1 мільярд гривень. Правоохоронці з Бюро економічної безпеки та СБУ наголосили, що вони отримали докази злочинної діяльності.
  • Крім цього, правоохоронці висунули підозру ще двом посадовцям облгазів – "Івано-Франківськгазу" та "Сумигазу". Їх підозрюють у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем. Якщо їхню провину доведуть у суді, то їм може загрожувати до 12 років позбавлення волі.
  • Зауважимо, що у травні український олігарх Дмитро Фірташ отримав підозру від СБУ та БЕБ у вчиненні злочину. За матеріалами слідства, підконтрольні Фірташу фірми купували газ у його ж компанії. На цій схемі вони розкрадали понад 70% коштів, що призначалися для купівлі блакитного палива.