міністерство оборони росії оприлюднило точні координати розташування шкіл на тимчасово окупованих територіях України. Так окупанти буцімто попередили про можливі "атаки ЗСУ" 1 вересня по закладах освіти.

До теми Намагається наступати: ворог зосередив основні зусилля на Бахмутському та Авдіївському напрямках

Це оголошення може бути підготовкою до атак росії під фальшивим прапором на школи, для пояснення дуже низької відвідуваності або з іншою метою,
– мовиться у повідомленні.

Із цинічною заявою росіяни виступили 31 серпня. Вороже відомство оприлюднило список адрес всіх окупованих шкіл. Це зробили нібито для "безпеки" учнів та вчителів.

Чому росія бреше про "провокації"

Фахівці американського Інституту вивчення війни вважають, що у російської влади є 3 причини для поширення цього фейку:

  • підготовка до атаки по освітній інфраструктурі в окупованих районах України та звинувачення в цьому ЗСУ;
  • встановлення умов для пояснення дуже низького рівня охоплення та відвідування окупаційних шкіл на початку навчального року. Адже з наближенням навчального року українці з дітьми шкільного віку все активніше покидали окуповані території;
  • намагання скласти опублікований список заборонених ударів, визначивши конкретну цивільну інфраструктуру. Це дозволить ворогу використовувати визначені школи як військові бази з розрахунком, що ЗСУ не будуть націлюватися на визначену цивільну інфраструктуру.

Додамо, що російські окупанти продовжують активно поширювати свої підручники на захоплених територіях України. До Старобільська Луганської області прибули представники окупантів з Севастополя, щоб передати місцевим школам рюкзаки та символіку держави-агресорки.

Зеленський привітав українців з Днем знань

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців 1 вересня. Глава держави привітав населення з Днем знань і зазначив, що цього року він суттєво відрізняється від попередніх тридцяти. Політик зазначив, що хоч навчальний рік і починається для всіх по-різному, втім українців об'єднує бажання здобувати нові знання.

Дивіться більше – які методи пропаганди використовує кремль: відео