Цьогорічне 1 вересня для українців особливе. Дітлахи, хоч і не збираються на лінійці біля шкіл, усе ж готуються сісти за парти. Хтось реальні, а хтось – віртуальні. Але незмінним залишається одне – жага до знань, і саме на цьому наголосив президент України Володимир Зеленський у своєму привітанні.

Читайте також Яким буде навчання з 1 вересня в школах України

В українців 190-й День знань

Сьогодні – 1 вересня. Ваш день. Важливий для усіх нас день. День знань. Цьогорічне 1 вересня дуже відрізняється від тридцяти попередніх, але все ж об'єднує в собі десятки попередніх років, століть, битв, які були та тривають,
– наголосив Зеленський.

У своєму привітанні він пригадав і ті перемоги, які вислизали з рук українців, і ті, які вдавалося здобувати. Але особливий акцент він зробив саме на тій перемозі, яка неодмінно буде за нами. Адже ворог не матиме можливості здолати мудрий народ. Тих, для кого завжди були важливими знання.

Володимир Зеленський підкреслив, що українці відзначають 190-й День знань. І він демонструє палку жагу українців до життя, кохання, розвитку та пізнання нового. Бажання навчатися, а також міцнішати.

І хоч навчальний рік цей розпочинається для українців по-різному, їх об'єднує одне – бажання здобувати ці знання. Це стосується як тих, хто почне навчання за кордоном. Так і тих, хто сяде за парту як офлайн, так і онлайн. Найважливіше те, що навіть під час війни навчання не закінчується.

А все тому, що для кожного українця важливо знати та захищати. Ці два слова, підкреслив президент, завжди йдуть пліч-о-пліч. Важливо знати тисячолітню історію нашої державності. І не менш важливо – захищати її, хоч будуть ті, хто намагатиметься переконувати, що її не існувало.

Не менш важливо знати та захищати українську географію, культуру, слово. Володимир Зеленський підкреслив, що саме в українській поезії можна почути важливу для кожного відповідь на питання, чому ми переможемо.

Зеленський привітав українців з Днем знань: дивіться відео

Діти подорослішали та не злякалися війни

Зеленський зауважив, що українські діти упродовж цих пів року надзвичайно швидко подорослішали. Але вони не злякалися війни. Вони допомагали у бомбосховищах, турбувалися про поранених батьків, збирали гроші на ЗСУ. Тож українськими дітьми можна тільки пишатися.

Цього літа ні в кого не було літа. Час пройшов ніби з зими у зиму. Замість дитячих майданчиків доводилося бути у підвалах. Замість гри у футбол на вулиці – залишатися дорослими та чути забагато трагічних новин. Але ви були сміливими, і зробили свій вибір. Вибір на користь України,
– наголосив він.

Президент додав, що ворог вкрав частинку дитинства, юності. Але він не вкрав в українських дітей свободи. Ви, звертаючись до маленьких українців, – "завжди будете вільними". Тож він закликав бути гідними як своєї волі, так і держави.

Варте уваги – Чмут розповів, яка зброя необхідна для перемоги ЗСУ: дивіться відео