Освітній процес у школах триватиме до 30 червня 2023 року. Що відомо про 1 вересня в Україні – детальніше розповість 24 канал.

До теми 1 вересня, що дуже відрізняється від попередніх тридцяти, – Зеленський привітав з Днем знань

Яким буде формат навчання цього року

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявляв, що формат навчання кожного учня залежатиме від того, де він перебуває:

 • на територіях, істотно віддалених від бойових дій, без зміни місця проживання;
 • є внутрішньо переміщеною особою;
 • у зоні бойових дій або на тимчасово окупованих територіях;
 • тимчасово перебуває за межами України.

Для перших двох категорій учнів пропонуються такі форми навчання:

 • очна форма;
 • дистанційна форма;
 • домашня форма навчання;
 • змішана форма навчання;
 • екстернат.

Для учнів, які перебувають за кордоном, можливе дистанційне, екстернатне чи домашнє навчання.

На прифронтових територіях та тимчасово окупованих навчання можливе в таких формах:

 • дистанційне чи екстернат за дистанційною формою;
 • сімейна;
 • екстернат.

У Києві школи підготовлені до навчального року

Як повідомила директорка Департаменту освіти та науки КМДА Ольга Фіданян, майже 70% батьків у Києві обрали для своїх дітей навчання в очному режимі з 1 вересня. Водночас близько 20% київських школярів станом на 1 вересня перебуватимуть за кордоном.

За словами Фіданян, майже 70% київських шкіл мають укриття, в яких діти зможуть ховатися під час повітряних тривог.

Нетрадиційне 1 вересня в окупованому Мелітополі

За словами міського голови Івана Федорова, випробування війною показало – діти, батьки і освітяни довіряють саме українській системі навчання:

 • 900 дітей зареєструватись до перших класів;
 • 14 000 учнів продовжать навчання в мелітопольських школах за українською програмою;
 • 80% випускників шкіл обрали українські та європейські виші.

На жаль, сьогодні 1 вересня, м’яко кажучи, нетрадиційне для всіх наших першачків, учнів, студентів, батьків і педагогів. Проте впевнений, що цього року ми вистоїмо. А вже наступного зробимо велике свято першого дзвоника на головній площі Мелітополя,
– зазначив мер.

Що відомо про 1 вересня на Луганщині

Попри війну та тимчасову окупацію майже усієї області 1 вересня 28 тисяч учнів зі 130 шкіл Луганщини сіли до комп’ютерів, щоб навчатися дистанційно. На жаль, майже тисяча дітей не сіли за парти, а найперший у їхньому житті шкільний дзвоник пролунав для них онлайн.

"Це найскладніші часи для кожного з вас! Але разом ми здолаємо усі виклики, що поставила нам війна. Це наша спільна лінія оборони! І ми її утримаємо, адже Луганщина – земля наших дітей", – наголосив глава Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Зверніть увагу 1 вересня у Польщі: як проходить шкільне свято в сусідній країні

Як Зеленський привітав школярів з 1 вересня

Цьогорічне 1 вересня для українців особливе. Дітлахи, хоч і не збираються на лінійці біля шкіл, усе ж готуються сісти за парти. Хтось реальні, а хтось – віртуальні. Але незмінним залишається одне – жага до знань, і саме на цьому наголосив президент України Володимир Зеленський у своєму привітанні.

Сьогодні – 1 вересня. Ваш день. Важливий для усіх нас день. День знань. Цьогорічне 1 вересня дуже відрізняється від тридцяти попередніх, але все ж об'єднує в собі десятки попередніх років, століть, битв, які були та тривають,
– наголосив Зеленський.

У своєму привітанні він пригадав і ті перемоги, які вислизали з рук українців, і ті, які вдавалося здобувати. Але особливий акцент він зробив саме на тій перемозі, яка неодмінно буде за нами. Адже ворог не матиме можливості здолати мудрий народ. Тих, для кого завжди були важливими знання.

Зеленський зауважив, що українські діти упродовж цих пів року надзвичайно швидко подорослішали. Але вони не злякалися війни. Вони допомагали у бомбосховищах, турбувалися про поранених батьків, збирали гроші на ЗСУ. Тож українськими дітьми можна тільки пишатися.

"Цього літа ні в кого не було літа. Час пройшов ніби з зими у зиму. Замість дитячих майданчиків доводилося бути у підвалах. Замість гри у футбол на вулиці – залишатися дорослими та чути забагато трагічних новин. Але ви були сміливими, і зробили свій вибір. Вибір на користь України", – наголосив він.

Варто переглянути – Скільки шкіл навчатиметься онлайн з 1 вересня: дивіться відео