Одна з мам учнів 4 класу Наталія Сашків поділилася домашнім завданням дитини про російську станцію.

Читайте також "Малозабезпечені" та "свині": як розвинувся скандал через батьківські внески в Кривому Розі

Жінка наголосила, що поки вона разом з сином стежить за подіями, які вселяють надію, що Україна – сильна і потужна держава, в програмі 4 класу дітям розповідають про досягнення російських полярників.

Немає ні слів, ні коментарів. МОН не в курсі, що у нас є українська науково-дослідна станція імені Вернадського? Кого ви виховуєте? Громадян якої країни?",
– пише Наталія Сашків.

Обурена мама прикріпила фото з зошиту з уроком №2, де дітям розповідають про Антарктиду на тлі історії про російську станцію "Восток".


Інші користувачі соцмережі підтримують маму учня. Вони також обурені таким завданням в зошиті до українського підручника:

  • “З пристойної кількості станцій обрали саму "достойну" – російську. Не саму сучасну, штатівську, не австралійців, у яких унікальні екопрограми там розробляються, чи бразильську, де досліджують птахів та звірів, а саме цю. "Братську".
  • “Країна подвійних стандартів та лицемірства. Можливо МОН таким чином демонструє свою лояльність “північним хазяєвам”.

Проте згодом в коментарях надіслали фото уроку №6 з цього зошиту, де написана інформація і про нашу станцію Вернадського.


Зазначимо, що 6 лютого 1996 року над антарктичної станцією, яка отримала назву "Академік Вернадський", замайорів прапор України. Там вже 25 років проводять дослідження українські вчені та полярники.