Ця книга мала з'явитися на світ саме у цьому видавництві. Однак керівництво КСД передумало її видавати.

Читайте "Росія постане перед судом": які книги читає Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний

Книгу Гнатко про Бучу не видаватимуть

Книжку позиціювали як "роман-сповідь", "роман-жалоба" та "книгу про людські почуття, що проявляються лише під час війни". Однак через скандал її не видаватимуть.

Перепрошуємо за те, що зачепили ті незагоєні рани та шрами, які сьогодні завдають усім нам нестерпного болю. Ми визнаємо власні помилки,
– зазначили у видавництві.

Про що книга

Книжка розповідає про доньку київського підприємця, яка на початку повномасштабного вторгнення хоче виїхати за кордон. Однак побачених звірств окупантів стає військовою. Книжка художня і не заснована на конкретних реальних подіях та реальних особистостях.

Авторка написала у "фейсбуці", що "ще жодну книгу не писала з таким болем у серці, не плакала так над текстом".

"Буча" далася мені нелегко, дуже нелегко, мені боліло майже кожне слово, котре я писала в цьому романі. Боліло за мою рідну й неповторну Україну, котру так глибоко й безжально зранювали вороги, боліло за тих українців, котрим судилося пережити всі жахи цієї війни,
– зазначила Гнатко.

При цьому додала, що все ж книгу писала з надією, що Україна переможе й ніколи більше українці не зазнають того жаху, котрий несподівано прийшов на нашу рідну землю.

Важливо Книга року ВВС – 2022: які видання потрапили до списків літературної премії

Чому спалахнув скандал

Блогери й читачі звинуватили письменницю у спекуляції на тему геноциду та повномасштабної війни.

Проти публікації видання зокрема виступив письменник Остап Українець. Він заявив, що без прямого досвіду, доглибного спілкування з носіями прямого досвіду чи дуже ґрунтовного вивчення теми написати її просто не вийде. При цьому написав, що авторка є українофобкою.

Видавництво "КСД", шо ви там, бродяги? Як на кістках танцюється, м'яко? Дарина Гнатко – українофобка. Знана. Герої-енкаведисти і виродки-українці – це ті персонажі, якими вона оперувала в минулому. Не варто нейтрально ставитись до рефлексії на геноцид українців, створеної авторкою, котра раніше мимохідь відбілювала тих, хто цей геноцид чинить,
написав він у "фейсбуці".

Хто така Дарина Гнатко

  • Дарина Гнатко (Юлія Іргізова) – українська письменниця, дипломантка літературного конкурсу "Коронація слова".
  • Авторка книжок "Емма. Історія одного падіння, "Лора. Історія одного божевілля", "Радислава. Історія одного кохання" та інших.
  • Гнатко також працює над рукописом "Маріуполь. Історія одного чекання".

Що відомо про геноцид у Бучі

  • Це масове вбивство українського цивільного населення у місті Буча Київської області.
  • Супроводжувалося викраденнями, тортурами, зґвалтуваннями, у тому числі дітей, та мародерством.
  • Злочини скоїли збройні сили та інші формування Росії у період російсько-української війни під час російського повномасштабного вторгнення у березні 2022 року.