Історія розпочалась ще 11 жовтня. Саме тоді одна зі студенток другого курсу Острозької академії подала журналістський запит до ректорату з питанням про вартість скульптур, встановлених перед будівлею університету, інформує "Четверта влада".

Читайте також: У Київській академії мистецтв розгорівся корупційний скандал

На запит студентки відповідь надійшла, проте через 10 днів ректор ВНЗ викликав другокурсницю на роз’яснювальну бесіду. Наступного дня він вже зібрав усіх студентів та виступив перед ними з дещо дивною промовою.

Так, Пасічник сказав:

Якби подібна ситуація сталася в іншому ВНЗ, то той, хто подав цей запит, вже б ластівкою вилетів звідти, гарантую.

Також він порадив "переводитися в інший виш усім, кому щось не подобається в Острозькій академії". Окрім того, Пасічник наголосив:

Якби студентка була моєю дитиною, я б її відлупцював.


Скульптури, про вартість яких дізнавалася студентка/ фото "Четверта влада"

Через 2 тижні після сказаного Пасічнику, схоже, стало соромно за свої висловлювання. Тому він на фейсбук-сторінці розмістив офіційне звернення, а також вибачився за свою реакцію.

Моя реакція на звичайний інформаційний запит від студентки другого курсу була невиправданою і дуже емоційною, а деякі мої висловлювання могли отримати занадто буквальне трактування, яке образило присутніх на зустрічі студентів,
– мовиться у документі.

А ось у дописі Пасічник закликав усіх "припинити ту хвилю ненависті та взаємних образ, до яких опустилися учасники дискусії з обох сторін".