Наразі правоохоронці склали 6 протоколів на керівників шкіл та дитячих садочків, повідомив начальник відділу комунікації поліції в Тернопільській області Сергій Крета, передає місцеве видання "20 хвилин".

Цікаво В Івано-Франківську учні підуть у школи з 14 вересня, попри рішення Києва, – мер міста

Зокрема, протоколи склали на трьох завідувачів садків та ще трьох керівників шкіл. Адже у поліції наголошують, що у червоній зоні вчителі можуть працювати, приходити до школи або проводити уроки онлайн, але учні в школі навчатися не можуть.

Що передбачають ці протоколи?

Протоколи складають за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. вони передбачає чітку відповідальність за порушення правил карантину.

Таке порушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17 тисяч гривень до 34 тисяч гривень і на посадових осіб – від 34 тисяч гривень до 170 тисяч гривень.

Мер Тернополя Сергій Надал в ефірі 24 каналу відзначив, що інтереси тих працівників, на кого склали протоколи, представлятимуть юристи міської ради. Він переконаний, що протоколи будуть скасовані і нікого не оштрафують.

"Оскільки жодним чинним документом не передбачено заборону роботи шкіл і садочків", – наголосив він.

Коментар мера Тернополя Сергія Надала: відео

Чому школи в Тернополі працюють? У школах міська влада вирішила теж продовжити навчання та відмовилась посилювати карантин, хоча Тернопіль ще з 3 вересня перебуває у червоній зоні карантину. Депутати пояснюють це тим, що місто не зможе себе забезпечити.

Чому садочки в Тернополі працюють? Раніше міський голова Сергій Надал запевняв, що дитсадків заборона не стосується, оскільки вони не є закладами освіти. Проте правоохоронці вважають інакше: постанова Кабміну поширюється і на дошкільні заклади.

Окрім того, начальниця управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома заявила, що школи та інші заклади освіти у Тернополі мають припинити очне навчання з понеділка, 7 вересня. А все через те, що місто потрапила до "червоної" зони епідемічної небезпеки.

До слова, до "червоної" карантинної зони у області віднесли:

  • Тернопіль;
  • Бережани;
  • Чортків;
  • Бережанський район;
  • Бучацький район;
  • Гусятинський район;
  • Монастирський район;
  • Теребовлянський район;
  • Тернопільський район;
  • Чортківський район.

Нагадаємо, що в "червоній" зоні заборонена робота громадського транспорту, відвідування закладів освіти та робота ТРЦ, кафе і ресторанів.


Що передбачають карантинні зони / Інфографіка МОЗ