Кива захистив дисертацію

За відповідне рішення виступили всі 13 членів Наукової ради. Вони привітали нардепа оплесками.

До теми Кива захищає кандидатську дисертацію: пустили лише журналістів медведчуківських каналів – фото

Тож, Ілля Кива може стати кандидатом наук. Він заявив, що "сьогодні наукова спільнота стала сильнішою, бо до них долучився чесний, принциповий і сильний громадянин".

Нардеп додав, що він неочікував такої уваги від журналістів.


Остаточне рішення – за МОН

Згідно із законодавством, наукові ступені доктора і кандидата наук присуджують спеціалізовані вчені ради за результатами прилюдного захисту дисертацій. Міносвіти затверджує такі рішення і видає дипломи доктора та кандидата наук.

Так, ексміністерка Ганна Новосад запевнила, що тепер науковий ступінь Іллі Киви ще має затвердити Атестаційна комісія МОН.

Хочу підкинути дровенят у ФБ-полум'я навколо "науковця" Киви. Його "ступінь" ще має затвердити (або не затвердити) Атестаційна колегія МОН, яку очолює міністр освіти і науки Сергій Шкарлет,
– написала вона.

За її словами, Атестаційна колегія МОН може скасувати рішення спеціалізованих вчених рад щодо присудження наукових ступенів доктора та кандидата наук через:

  • академічний плагіат,
  • низький рівень дисертаційних досліджень,
  • невідповідність паспорту наукової спеціальності.

Додамо, що кандидатська дисертація Киви має назву "Механізм впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС і України)".

Під час захисту кандидатської дисертації вхід до аудиторії блокували троє чоловіків – Кива зазначив, що це студенти чи аспіранти. Ці ж чоловіки супроводжували Киву у вбиральню і оберігали від журналістів.

Дивіться відео, як Кива покидає інститут після захисту дисертації:


Цікаво, що в інтернеті оприлюднили фрагмент із захисту дисертації, де можна побачити, що один з членів приймальної комісії поставив Киві запитання, однак той уникнув відповіді.

Питання звучало так: "Який зміст ви вкладаєте у поняття демократичний євроінтегрований державний управлінський апарат".

Дякую за запитання, зрозумів його повністю і хочу сказати, що відповідь ми надамо у наступній нашій науковій роботі,
– сказав Кива.

До слова, на офіційному сайті МОН повідомили, що Ілля Кива збирається захищати дисертацію. Згодом політик підтвердив цю інформацію і заявив, що "все життя вчиться і займається самовихованням".

Ілля Кива осоромився під час захисту наукової дисертації: відео

ЗМІ не впустили на захист дисертації Киви: журналіст розповів подробиці

Кива захистив кандидатську дисертацію: дивіться детальніше у відео сюжету 24 каналу