Про це розповіла під час прямого ефіру заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. При цьому уточнила, що це лише у разі, якщо повітряна тривога не буде дуже довготривалою.

Важливо НМТ та вступна кампанія 2023: все, що мають знати абітурієнти

Чи треба перескладати НМТ у разі повітряної тривоги чи відключення світла

Вакуленко повідомила: якщо під час проходження НМТ лунатиме повітряна тривога, як і минулого року, випускники спускаються в укриття і перебувають там до її закінчення. Педагоги при цьому допомагатимуть їм спуститися і там перебувати. Після завершення повітряної тривоги, якщо вона не буде занадто довготривалою, випускники повертаються і виконують ті завдання, які їм ще залишилися.

Якщо ж повітряна тривога буде довготривалою, а зараз бувають повітряні тривоги і 3, і 4 години, вас запросять на додаткову сесію. Те саме стосується і вимкнення світла. Якщо є генератори та тримає акумулятор у ноутбуці, ви продовжите виконувати тести. Якщо ж ситуацію неможливо буде виправити, ви зможете подати заявку на додаткову сесію оцінювання,
– уточнила заступниця директора УЦОЯО.

До теми Коли реєструватися на НМТ та чи можна згодом змінити місто складання

Вступна кампанія – 2023: коротко

  • НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
  • На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.
  • У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову.
  • Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
  • Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.
  • Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні.
  • Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень.
  • Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.