Про це розповіла заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. І зазначила, що інформацію про значення цих коефіцієнтів оприлюднять на сайті МОН у Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Важливо НМТ та вступна кампанія 2023: все, що мають знати абітурієнти

Що має знати кожен випускник, перш ніж складати НМТ

Вакуленко наголосила: абітурієнту варто розуміти, який предмет матиме більшу вагу для вступу, перш ніж він складатиме НМТ.

Якщо найбільшої ваги набуває історія України, то це означає, що вступник мав би ретельніше виконувати завдання саме з цього навчального предмета, уважніше перевірити свої відповіді,
– сказала заступниця директора УЦОЯО.

За її словами, після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний предмет. Для конкурсного відбору використовуватимуть результати виконання кожного предмета, переведені в шкалу 100 – 200 балів. Таблиці переведення МОН погодить завчасно.

Одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу,
– заявила Вакуленко.

Читайте Чи скасують пільги для абітурієнтів при вступі у виші у 2023 році

Чи скасують пільги для абітурієнтів при вступі

  • У 2023 році усі пільги при вступі, зокрема, для жителів ТОТ, збережуть. Так, виші не скасовуватимуть пільгові категорії.
  • У МОН уточнили, що випускники з ТОТ зможуть укласти договір про навчання впродовж трьох місяців після його початку.
  • Чиновники кажуть, що механізм застосування цьогорічних пільг для жителів особливо небезпечних територій визначать навесні. При цьому враховуватимуть ситуацію в Україні.