Про це розповіла під час прямого ефіру заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. Також вона наголосила, що у разі списування під час НМТ тестування для таких учасників завершиться.

Важливо НМТ та вступна кампанія 2023: все, що мають знати абітурієнти

Що загрожує учасникам НМТ за списування

Вакуленко нагадала, що у 2022 році в кожній аудиторії, де відбувався НМТ, працював один інструктор. Згодом в УЦОЯО почули скарги учасників тестування щодо того, що окремі їхні колеги списували.

Відтак заступниця директора УЦОЯО наголосила, що цього року у переважній більшості міст, в аудиторіях, де відбуватиметься НМТ, працюватиме два інструктори. Це має запобігти недоброчесності учасників. Також дещо змінили програмне забезпечення для проведення НМТ.

Тому шановні учасники: не раджу списувати. Якщо ви все-таки вирішите, є висока ймовірність, що вас видалять з пункту проведення тестування і ви не зможете отримати свій результат для вступу у цьому році,
– акцентувала Вакуленко.

І зауважила, що оцінювання для учасника НМТ закінчиться, якщо він намагатиметься скористатися додатковими довідковими джерелами з мобільного, наприклад.

Додаткова сесія у такому разі не передбачена. Тобто ви цього року втратите шанс для вступу,
– наголосила заступниця директора УЦОЯО.

Читайте "Найскладніші": чи будуть на НМТ завдання, які передбачають розгорнуту відповідь

Вступна кампанія – 2023: коротко

  • НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
  • На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.
  • У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову.
  • Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
  • Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.
  • Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні.
  • Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень.
  • Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.