Про це в ефірі національного телемарафону розповів заступник очільник Міносвіти Андрій Вітренко. І уточнив, що формати заходів можуть встановлювати також військові адміністрації.

Дивіться також Коли закінчиться навчальний рік 2022 – 2023 у школах різних міст України

У МОН розповіли про останні дзвоники та вручення документів у школах

Головним критерієм проведення заходів у школах є безпека. Під час тривоги учні, вчителі та батьки мають перейти в укриття. Це правильно стосується і проведення випускних, уточнив чиновник.

Остаточне рішення про дату закінчення 2022 – 2023 навчального року все ж ухвалюють на місцях залежно від безпекової ситуації у регіоні.

Департамент освіти рекомендує вручити випускникам документи про освіту до 21 – 23 червня,
– уточнив Вітренко.

І розповів, що останній дзвоник у школах можуть проводити як наживо, так і онлайн. Онлайн, зокрема у тих школах, які розташовані у потенційно небезпечному регіоні чи не мають укриття.

Також, за словами заступника міністра освіти, на тих територіях, де навчання тривало дистанційно, випускних вечорів швидше за все не буде.

Читайте Коли відбудеться свято останнього дзвоника 2023 у школах різних міст України

Коли в Україні закінчиться навчальний рік 2023

  • Відповідно до освітнього закону тривалість навчального року в українських школах мала становити не менше 175 навчальних днів. Та в умовах воєнного стану його тривалість визначає уряд. Кабмін натомість зменшив тривалість навчального року до 155 днів.
  • Так, цей навчальний рік розпочався 1 вересня та має закінчитися 30 червня.
  • Як наголосили у МОН, обласні адміністрації разом з освітянами, залежно від безпекової ситуації, самі ухвалюють остаточне рішення щодо дати закінчення цього навчального року у своєму регіоні.