Так, загальна кількість знищених чи пошкоджених закладів освіти становить 3 тисячі. 65% – дитсадки, уточнив під час IT Ukraine Education Summit 2023 заступник очільника МОН Дмитро Завгородній.

Дивіться також Учитель-воїн написав підручник в окопах: його погодило МОН і відправляє у школи

Росія понищила понад 3 тисячі закладів освіти в Україні

Здебільшого ці навчальні заклади були розташовані у зоні потенційних або активних бойових дій. Дитсадки у цих областях взагалі не працюють. Школи ж працюють переважно дистанційно або у змішаному форматі.

За словами Завгороднього, зараз в Україні налічують майже 4 мільйони учнів шкіл. А це на 250 – 300 тисяч менше, ніж було минулого року. Близько пів мільйона школярів здобувають освіту дистанційно з-за кордону.

1,5 мільйона дітей навчаються повністю онлайн, 1,2 мільйона – в змішаному форматі, 1,3 мільйона – офлайн,
– розповів заступник міністра освіти.

Також Завгородній акцентував на складній ситуації з вишами. Більшість студентів вчиться онлайн або в змішаному форматі, тому якість такої освіти відповідна.

Тож МОН разом зі Службою якості освіти здійснюють зараз аналітичне дослідження. Хочуть визначити, зокрема, де є саме прогалини в знаннях учнів та те, яким чином можна індивідуалізувати навчальні плани наступного року.

До теми Як перевірити, наскільки ефективно дитина засвоїла шкільний матеріал протягом навчального року

У 2024 році може бракувати підручників

  • У 2024 році існуватиме потреба у багатьох підручниках для школярів. Перелік вже оприлюднило Міносвіти.
  • До переліку включили понад 100 назв навчальних підручників та посібників.
  • Вони призначені для учнів 1 – 2, 7 – 8 та 10 – 11 класів.
  • До переліку включили і 12 назв підручників та посібників для шкіл, де навчаються діти з порушенням інтелектуального розвитку. Є потреба у посібниках і для вчителів.
  • У МОН кажуть: остаточний перелік назв підручників та посібників, які можуть видавати за кошти держави, залежить від видатків, передбачених держбюджетом на 2024 рік.
  • Перелік усіх підручників та посібників, у яких зараз є потреба, можна переглянути за посиланням.