Студентів та молодіжні організації найбільше обурює той факт, що Меліх Булу був членом правлячої партії та до призначення на посаду ніколи не викладав в університеті. З 4 січня по всій Туреччині проходять масові протести, передає Peoples Dispatch.

Цікаво У чому різниця між європейськими та українськими вишами: цікаві факти

Ректорами одного з найпрестижніших університетів Туреччини до цього завжди були викладачі з великим стажем роботи в освітній галузі.

На думку протестувальників, призначення Меліха Булу проведено не демократичним шляхом, і це очевидний політичний, а не освітній крок.

Що відомо про плагіат у працях Булу

В наукових статтях та докторській роботі новообраного ректора Босфорського університету неодноразово виявляли плагіат. Напередодні призначення на посаду, його працю для здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності "Бізнес-менеджмент" 2003 року вилучили з Єдиного реєстру наукових робіт Туреччини.

Студенти переконані, що такі дії є намаганням президента Ердогана підкорити автономію університетів, чинити політичний тиск та обмежити їх академічні свободи.

За тиждень протестних маршів було затримано кілька десятків студентів, й кількість арештів щодня зростає. Реджеп Ердоган називає протестувальників терористами.

Наймасовіші демонстрації пройшли в Стамбулі, Анкарі та Анталії.

Протестні марші студентів по всій країні: фото від The Associated Press