Частина учнів-біженців в інших країнах почали відвідувати місцеві навчальні заклади, зазначає 24 Канал. Водночас деякі діти паралельно навчаються в українських школах або обмежилися лише дистанційним опануванням національної програми.

Читайте також "Оптіма" пропонує стипендії на навчання: як долучитися до унікальної пропозиції

Скільки українських школярів досі перебуває за кордоном

На сьогодні за межами нашої держави перебуває близько пів мільйона дітей. І поки у МОН розробляють програму надолуження освітніх втрат та сподіваються на повернення українців з-за кордону, учні вже днями розпочнуть здобуття освіти у межах нового навчального року.

При цьому дуже важливо, аби діти, які опинилися за кордоном через війну, не лише отримували якісні знання, а й не втрачали зв'язок з рідною країною. Про найкращі варіанти здобуття освіти за кордоном для українських учнів читайте далі.

Освітні нововведення у Польщі

Найбільше українських школярів перебуває у Польщі. Наприкінці минулого навчального року школи та дитсадки у країні-сусідці відвідувало близько 180 тисяч українських дітей. Натомість 200 – 300 тисяч не навчалися у місцевих закладах освіти взагалі.


Багато українських дітей не відвідують очні школи у Польщі / Фото Shutterstock

Серед причин, чому більшість українських дітей не відвідує польські школи, такі:

  • класи часто переповнені;
  • мовний бар'єр;
  • часте переміщення біженців.

Натомість міністр освіти Польщі Пшемислав Чарнек недавно заявляв: у цій країні можуть запровадити обов'язкове зарахування дітей-біженців до місцевих шкіл вже з 1 вересня. Тож чимало батьків вже сьогодні думають, як не помилитися із вибором навчального закладу для своєї дитини. Особливо гостро це питання стоїть для тих родин, які прагнуть, аби учень здобував освіту саме в українській школі.

Sapiens UP – нова українська школа для підлітків у Варшаві

Якщо ви хочете, аби ваша дитина отримувала якісні знання та спілкувалася у колі однолітків, радимо звернути увагу на нову українську школу для підлітків у самому серці столиці Польщі. Це Sapiens UP – школа свободи й сенсу, що розташована у парковій зоні центру Варшави.

Sapiens UP – це новий та сучасний заклад освіти для українських школярів 8 – 11 класів у Польщі. Він пропонує унікальний демократичний простір, де діти зможуть розвиватися, навчатися та отримати офіційні документи про освіту. Навчання тут відбувається трьома мовами: українською, польською та англійською. Школа гарантує своїм вихованцям:

  • якісну та ефективну освіту;
  • підтримку цілої команди професіоналів;
  • індивідуальний підхід до кожної дитини.

До слова, першу школу нового формату Sapiens створили у 2018 році у Вишгороді на Київщині. У ній реалізували сучасний та некласичний підхід до навчання. У цьому навчальному закладі учнів готують до реалій життя, яке змінюється доволі швидко.

Учні Sapiens UP отримують доступ до унікальних навчальних матеріалів школи “Оптіма”

Навесні 2023 року демократична школа для підлітків Sapiens UP розпочала співпрацю з першою та найбільшою дистанційною школою України "Оптіма", яка працює з 2015 року. Партнерство двох шкіл надає дітям переваги й забезпечує інноваційне комфортне середовище. Учні отримують безмежні можливості навчання за авторськими унікальними матеріалами "Оптіми", розробленими спеціально для дистанційної освіти.


Завдяки партнерству Sapiens UP та "Оптіми" школярі мають доступ до унікальних матеріалів / Фото Shutterstock

У поєднанні з демократичними цінностями й повагою до кожного учасника освітнього процесу це дозволяє українським школярам розвинути життєво необхідні навички й компетенції та повністю розкрити свій потенціал.

Як можна долучитися до навчання у школі Sapiens UP

Школа пропонує 6 варіантів навчальних пакетів. Чотири з них – це повноправне навчання в Sapiens UP, завдяки якому ви отримаєте документ про освіту українського зразка. Ще два – це можливість для учнів, які навчаються в інших школах Варшави, приєднатися до спільноти Sapiens UP.

Кожен навчальний пакет містить змістовне й ефективне вивчення англійської та польської мов, підтримку тьюторів, факультативну й освітньо-дозвільну частину в просторі UP. А головне – кожен учень може розраховувати на прозорість, свободу власного вибору й прояву, підтримку та зворотний звʼязок.

Які документи отримають випускники

Випускники Sapiens Up можуть отримувати два види документів про освіту: українського та/або британського зразка. Також учням доступне українське свідоцтво державного зразка від першої та найбільшої дистанційної школи України "Оптіма", аналогічне тим, які видають очні школи.

Великою перевагою стане отримання диплома IGCSE (International General Certificate of Secondary Education) – документа, що підтверджує загальну середню освіту Великої Британії. Здобуття якісних знань у Sapiens Up та “Оптімі” відкриває широкі можливості для подальшого навчання й розвитку як в Україні, так і поза її межами.

Ви ще встигаєте приєднатися до Sapiens Up у новому навчальному році. Не пропустіть свою можливість, адже у цій школі кожен учень досягає успіху! Для консультацій та реєстрації телефонуйте за номером +48 22 230 41 57.