Зміни стосуватимуться академічних наукових ліцеїв, уточнив гендиректор ректорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН Олег Єресько. Після навчання у цих ліцеях учень буде спрямований на здобуття вищої освіти у виші.

Читайте Як обрати школу для дитини у 2023/24 навчальному році: головні критерії та поради для батьків

У старших класах можуть викладати один із предметів англійською

Ініціатива спрямована не стільки на знання предмета, як на вивчення термінології та розширення словникового запасу. Якщо учень зацікавлений у вивченні біології, він зможе вивчати цей предмет англійською мовою.

Така процедура стосуватиметься всіх профільних предметів. Але функціонуватиме тоді, коли в Україні буде повністю запроваджена профільна освіта.

Сподіваюсь, що не пізніше 27-го року, як записано в нашому законі про освіту, ми маємо перейти на справжню профільну освіту з двома типами ліцеїв: наукові і професійні. Для наукових ліцеїв ми і пропонуємо такі елементи благальності,
– розповів чиновник МОН.

До теми Літні канікули з користю: як допомогти школяреві підтягнути пропущені теми

Якими є пріоритети підготовки до навчального року 2023 – 24

Глава українського уряду Денис Шмигаль акцентував на тому, що при підготовці до наступного навчального року міністерства й ОВА мають зосередитися на п'яти пріоритетних напрямках:

  • безпека;
  • очне навчання там, де це можливо;
  • доступність;
  • відбудова зруйнованого;
  • продовження реформи Нової української школи.