Про це Шмигаль заявив на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Освіта і наука". Щодо підвищення зарплат для українських освітян говорив і президент Володимир Зеленський.

До теми Для вчителів можуть ввести обов'язкову вакцинацію від COVID-19

"Цього року ми збільшимо заробітні плати вчителів на 30%, але, звичайно, наша мета – це не менше, ніж середня заробітна плата в країні. Має бути мінімальний базис для вчителів, для освітян", – повідомив Шмигаль.

Водночас Володимир Зеленський каже, що на цьому не можна зупинятися.

Ми повинні знаходити нові механізми та кошти для того, щоб вчителі відчували престижність своєї професії, а молоде покоління хотіло працювати в закладах освіти,
– заявив президент.

За його словами, працівники освіти й науки, неважливо – це вихователь у садочка, вчитель у школі чи викладач університету – всі вони повинні мати:

  • високий рівень кваліфікації,
  • хорошу мотивацію,
  • гідні умови роботи та оплати,
  • можливості для розвитку та особистісного зростання тощо.

Окрім того, глава держави впевнений, що Україна має боротися за своїх вчених, забезпечувати їм науково-технічну базу для досліджень.

“Повинні активно впроваджувати їхні відкриття та інновації в реальне життя, сприяти їхній участі у міжнародних проектах і зміцненню їхнього авторитету у світовому середовищі науковців”, – додав президент.

Зазначимо, що вчителям в Україні вже підняли зарплати на 20% у січні цього року. А в грудні мають підняти ще на 8,3%.


Зарплата вчителів на 2021 рік / Дані МОН / Інфографіка 24 каналу