Професорку з культурології Більченко вимагали звільнити з університету за її антиукраїнську позицію.

До теми Назвав українську мову "псячою" – позбувся роботи: на Одещині звільнили скандального викладача

На своїй фесбук-сторінці Євгенія Більченко розповіла, що педагогічний університет Драгоманова для того, щоб звільнити викладачку, ліквідував цілу кафедру.

Професорка зізналася, що частина проведених нею наукових конференцій і статей (приблизно третя частина) була спільно з російськими колегами. І вона ні про що не шкодує.

Що відомо про скандальну викладачку Більченко

  • Викладачка університету Драгоманова Євгенія Більченко опублікувала допис, в якому зневажливо висловилася про українську мову. Зокрема, вона назвала Україну "онкохворою американською колонією", а новий закон про мову – "звичайним фашизмом".
  • Окрім того, Більченко у 2018 році виступала на каналі підконтрольних Росії бойовиків. Її представили як "активістку Майдану", яка змінила свої погляди, дізнавшись "правду" про події на Донбасі.
  • Через це студенти університету почали вимагати звільнити Більченко. А вже 1 лютого викладачку відсторонили від занять, тож останні місяці вона не викладала у виші.

До слова, у мережі розгорівся скандал через висловлювання викладачки Харківської державної академії культури Наталії Семейкіної. Вона заявила, що на війну на Донбасі президент Росії Володимир Путін відправив війська нібито для захисту російськомовних.