Також – поширенню захворювань, що передаються статевим шляхом. Про це в ефірі національного телемарафону заявив освітній омбудсман Сергій Горбачов.

Читайте Зеленський відповів на петицію про запровадження статевого виховання в освіті

Горбачов пояснив важливість впровадження статевого виховання у школах

Горбачов вважає, що статеве виховання у школах впроваджувати треба, бо це – питання безпеки. Саме безпека є найголовнішим правом людини, правом на життя і здоров'я.

Те, що ми маємо неприємні випадки, пов'язані зі злочинами на статевому ґрунті і захворювання, дуже часто це пов'язано з тим, що багато людей просто не знають, як себе правильно поводити,
– вважає омбудсман.

Посадовець також уточнив, що саме для того і потрібне статеве виховання і сексуальна освіта. При цьому наголосив, що статеве виховання – це більше про фізіологію, сексуальна освіта – більше соціальний аспект, правила поведінки у стосунках з іншими людьми.

Омбудсман зазначив, що певні елементи обох дисциплін є в українських шкільних програмах – зокрема, у курсі природничих наук, біології. Тобто є певні елементи правил поводження та ставлення до себе, громадянської освіти, поваги до прав іншої людини. Але доволі роздрібнено. Петиція ж пропонує це структурувати.

Посадовець також нагадав, що тема сексу й міжстатевих стосунків була табуйована в СРСР, оскільки тоталітарний режим все намагався тримати під контролем. Натомість, за його словами, секс – це область людської свободи.

До теми Українці підтримали петицію про обов'язкове статеве виховання у школах

Українці підтримали петицію про обов'язкове статеве виховання у школах

  • Петицію з вимогою запровадити обов'язкове статеве виховання в систему освіти оприлюднили 9 лютого.
  • Українці підтримали її. За місяць ця петиція набрала понад 25 тисяч підписів.
  • Автори вважають, що статеве виховання дітей важливе.
  • Статеве виховання допоможе учням зрозуміти, як дбати про своє здоров'я і попереджувати ризики статевих захворювань.
  • Також те, що сексуальність є природним аспектом людського існування. І має допомогти дітям підготуватися до дорослого життя.
  • Статеве виховання також навчає дітей та підлітків про здорові стосунки. Це може допомогти їм уникнути ситуацій насильства, зокрема сексуального.
  • Петицію про впровадження обов'язкового статевого виховання у систему освіти України розглянув глава нашої держави Володимир Зеленський. Він доручив опрацювати відповідні пропозиції уряду.