Відповідне рішення підтримали понад 300 депутатів на засіданні 2 червня.

До теми Нижче середньої зарплати: скільки заробили вчителі в Україні за квітень – сума

Законопроєкт встановить чіткі вимоги до якості навчальної літератури. Зокрема, у підручниках не може бути академічного плагіату, фальсифікацій і фабрикацій, дискримінаційних висловлювань тощо.

Також за державні кошти будуть проводити експертизи навчальної літератури. Її можна буде провести й для тих підручників, які виготовляються за кошти фізичних і юридичних осіб.

Під час навчання буде заборонено використовувати ту літературу, яку за результатами експертизи не відповідає вимогам.

Додамо, що законопроєкт ще повинен пройти друге читання, і тоді народні депутати мають ухвалити його в цілому.

Скандали зі шкільними підручниками

  • В підручнику з хімії для 9 класу написали, що сода має профілактичні та лікувальні властивості при онкозахворюваннях. Інформацію взяли із сайту Всеукраїнської асоціації пенсіонерів, лікарі не радять цього робити.
  • А в підручнику "Я досліджую світ" для третього класу в одному з завдань згадується алкогольний напій – глінтвейн. Це обурило вчителів та батьків.
  • Також була історія з підручником "Захист Вітчизни" за 10 клас. Автор жодним чином не згадав про російську агресію, а на одному з фото російських військових видали за "українських".
  • У підручнику "Основи сім'ї" для 10-11 класів контрацепцію назвали неетичною і такою, що суперечить природі сім’ї. Там також критикують статеві відносини до шлюбу і наголошують, що "призначення жінки – давати й оберігати життя".
  • А в робочому зошиті початкових класів з предмету "Я досліджую світ" поряд з Тарасом Шевченком та Лесею Українкою поставили фото зірок Надії Дорофеєвої та Монатіка. Це викликало неабияке обурення у людей.
  • Ще один скандал виник з підручниками з української мови для третього класу. Там знайшли приховану рекламу популярної марки води "Моршинська" та львівської кав'ярні. Це обурило та шокувало багатьох батьків школярів.

До слова, учениця з Вінницької області нещодавно виграла Всеукраїнську літературну премію за кращий фантастичний твір. Згодом з'ясувалося, що в роботі школярки присутній плагіат, тож її позбавлять премії. Деталі – тут.