Зазначимо, що ютуб наразі має безліч освітнього контенту. Наприклад, відеоуроки одеського вчителя фізики користуються шаленою популярністю, а переглядів вони зібрали вже понад 100 тисяч, передає видання "На урок".

Важливо Як легко опанувати дистанційне викладання: інструкція для вчителів-початківців

Як зацікавити відеоуроками сучасних дітей? Цікаво, що більшість глядачів виділяють лише 10 секунд на перегляд одного відео. За цей час треба встигнути зацікавити їх настільки, щоб вони продовжили перегляд.

3 головні помилки у створення цікавого відео на ютубі

  • Монотонність

Найчастіше відеоуроки – це коли вчитель показує презентацію або просто розповідає матеріал, і саме це може розсіювати увагу школярів.

Як цього уникнути? Використовуйте власних персонажів під час відео. Такі вставки не тільки урізноманітнюють відеоряд, а й пробуджують увагу школярів. І накладайте кадри та переходи між кадрами, на що звертатиме увагу дитина. Додавайте у відео інші ілюстрації, відеоматеріали чи аудіо. Це можна робити між темами уроку, що слугує розмежуванням для учнів.

  • Затинатися в кадрі

Якщо вчитель затинається у кадрі, то йому доведеться освоїти монтаж, щоб вирізати різні елементи відео чи об’єднувати їх. А припустившись помилки під час запису уроку, можна додати у відео доречний мем.

  • "Німі" кадри: досліди, слайдшоу картинок тощо

Якщо ваше відео показує щось без звуку, то краще додайте музичний супровід. Це допоможе привернути увагу учнів. А «німі» кадри діти точно пропустять.

Учитель-блогер
Учитель знімає відео для ютубу/ Фото aif

Де можна створити відео для учнів

У цьому вам допоможуть корисні інтернет-ресурси. До прикладу:

  • Videomaker Place It

Це безкоштовна платформа, де ви після реєстрації зможете користуватися готовими шаблонами для редагування відеоуроків (але тоді на відео буде невелика позначка-логотип інтернет-платформи).

  • Renderforest

Цей інтернет-сервіс допоможе зробити відеоуроки веселішими, адже дозволяє створити маскоти (власних персонажів). Цікаво, що такі анімовані персонажі можна зробити навіть схожими на вчителів, вони додадуть елементу розваги до заняття.

Цікаво Освітні відеоблоги для дітей: як учителю проводити лекції за допомогою Youtube

Як зацікавити аудиторію:

  1. бути собою – щирим, неідеальним, справжнім;
  2. просто та інколи зі сміхом пояснювати складне;
  3. іти в ногу з часом – використовувати маскоти, меми, цікавий аудіозвук тощо.