Про це заявив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький в ефірі телемарафону. І розповів: це зроблять для того, аби перевірити, що такі вступники справді продовжують своє навчання в аспірантурі, а не використовують її не за призначенням.

Дивіться також Вступ в аспірантуру 2024: які головні новації та для кого "двері зачинені"

Хто з аспірантів складатиме спеціальні іспити

Винницький розповів, що серед держіспитів, які цього року складатимуть аспіранти, що вступили у 2022 році, буде єдиний державний залік з іноземної мови. Його запланували на жовтень-листопад.

Посадовець також зауважив, що до 2022 року щорічно до аспірантури вступали приблизно 7 тисяч осіб. Натомість у 2022 році кількість вступників збільшилася до 15 тисяч.

Станом на сьогодні для участі в єдиному вступному іспиті (ЄВІ) для вступу до аспірантури зареєструвалися 246 тисяч осіб, із них 91 тисяча – чоловіки 25 – 60 років, які вже мають ступінь магістра або спеціаліста,
– уточнив заступник очільника МОН.

І повідомив, що цьогоріч вступ до аспірантури денної форми буде можливий тільки на бюджет. На заочній/вечірній формі навчання залишається можливість навчатися за контрактом.

Дивіться також Міносвіти змінило правила вступу до аспірантури через військовозобов'язаних

МОН змінило правила вступу в аспірантуру у 2024 році

  • Міносвіти України змінило правила вступу в аспірантуру у 2024 році.
  • Зокрема, "ліквідували" вступ на денну форму навчання за контрактом.
  • Для підтримки здібних абітурієнтів держава збільшить кількість місць на бюджеті до 7 000 та повністю їх оплатить.
  • Вступ на контракт до аспірантури буде можливий лише на заочну або вечірню форму, які не дають право на відстрочку від мобілізації.
  • ЄВІ залишається обов'язковим для вступу, а прохідний бал в частині ТЗНК становить 160 балів.