Єдиним можливим варіантом у такому випадку є дистанційне навчання. Найпершим в Україні навчальним закладом такого формату стала дистанційна школа "Оптіма", яка тепер є найбільшою в Україні подібною установою та лідером на ринку.

Читайте також Виклики для системи навчання: як українські школярі здобувають освіту в умовах сьогодення

24 Канал звернувся до представників "Оптіми" по експертні відповіді на розповсюджені запитання від українців за кордоном.

Чи існує пакет для здобуття української шкільної освіти дітьми, які зараз перебувають за кордоном і змушені відвідувати місцеві школи?

В "Оптімі" дали розгорнуту відповідь на це питання. Школа, як і держава, зацікавлена в тому, щоб українські діти продовжували здобувати українську освіту й за кордоном. Тому був розроблений пакет "Ми з України". Він існує в двох варіантах:

  1. Якщо ви не хочете втрачати культурний зв'язок з Україною та не потребуєте офіційного документа про українську освіту. Такий варіант містить онлайн-вивчення української мови, літератури та історії у вечірній час. Так дитині зручно поєднувати ці уроки з навчанням в іноземній школі.
  2. Якщо мета – саме отримати офіційний український документ про середню освіту. У цей пакет також входить онлайн-вивчення предметів, пов'язаних з нашою національною ідентичністю. Оцінки з інших шкільних дисциплін зараховуються "Оптімою" із закордонної школи після виконання дитиною необхідних контрольних робіт. Все це, а також обов'язковий україномовний розмовний клуб і можливість вивчення додаткових предметів – у зручному онлайн-форматі. У підсумку дитина отримує як закордонний, так і український документ про середню освіту.

Ви можете врахувати оцінки, отримані в школі за кордоном? Адже деякі предмети дуже подібні: фізика, хімія, математика.

"Так, звичайно!" повідомили в "Оптімі". Це відбувається наступним чином.

  • Дитина вивчає дисципліни в іноземній школі країни, в якій тимчасово перебуває.
  • В "Оптімі" учень має підтвердити свої оцінки, виконавши потрібні контрольні роботи в дистанційному форматі.
  • Після цього "Оптіма" зараховує оцінки та видає український документ про освіту державного зразка.

У вас є представництва в різних містах України? А як щодо Європи?

У школі надали інформацію, що "Оптіма" вже відкриває офіси у Варшаві та Берліні – столицях країн, в яких зараз вимушено перебуває, мабуть, найбільше українців. Це дуже важливо – підтримувати з ними офлайн-зв'язок та мати можливість розв'язувати питання організації українського навчання за кордоном.

Оскільки в цей час освітня система країни зазнає великих труднощів, "Оптіма" прагне розширювати географію своїх представництв для спрощення комунікації та здобуття українськими дітьми якісної вітчизняної освіти навіть за кордоном. Ба більше, у цих містах школа відкриває також обладнані офлайн-хаби для розвитку та навчання наших школярів, – пояснили в "Оптімі".

Деякі українські компанії евакуювали своїх працівників за кордон. Їхні співробітники можуть бути зацікавленими в дистанційному навчанні своїх дітей. Можливо, ви маєте що-небудь для них?

На такі випадки "Оптіма" пропонує корпоративний пакет. Він дає можливість компаніям, родини співробітників яких через різні обставини живуть за кордоном (або будь-якій компанії, яка піклується про свої кадри), оплатити навчання європейського рівня для дітей своїх працівників. Дистанційний формат цієї школи дає змогу навчатися з будь-якої точки світу. Тож батьки можуть спокійно приділяти час роботі у своїй компанії та бути впевненими в здобутті їхніми дітьми своєчасних та якісних знань.