Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо оцінювання учнів 3 класів Нової української школи та учнів 4 класів у школах, які є учасниками експерименту щодо реалізації Державного стандарту початкової освіти.

До теми До 10 – 11 класів цього року будуть зараховувати учнів, як і торік, – Бабак

У МОН порадили школам не відображати підсумкове оцінювання у журналах, а здійснювати його для учнів 3 класів НУШ вербально.

Зокрема, до завершення 2021 навчального року у 3 класах шкіл пропонується:

  • здійснювати підсумкове оцінювання результатів навчання учнів у формі діагностувальних робіт, передбачених календарно-тематичним плануванням;
  • дозволити фіксувати результати перевірки та оцінювання діагностувальних робіт лише у зошитах/на аркушах з роботами учнів у формі коротких оцінних суджень з порадами;
  • вчителям не обов'язково заповнювати індивідуальні бланки оцінювання результатів навчання учня, записувати індекси характеристик результатів навчання тощо;
  • зафіксувати інформацію про результати навчання з навчальних предметів у Свідоцтвах досягнень на підставі результатів діагностувальних робіт з урахуванням їхньої динаміки на користь учневі.

У Міносвіти додали, що результати підсумкового оцінювання учнів 3 та 4 класів у класному журналі не варто фіксувати. Так, до нього треба вносити лише інформацію про переведення учня/учениці до наступного класу.

До слова, згідно з реформою НУШ, школи будуть переформатовуватися:
  • 1 – 4 класи – це буде початкова освіта,
  • 5 – 9 класи – це буде базова освіта (заклади називатимуться гімназіями)
  • 10 – 12 класи – це буде профільна освіта (будуть створені ліцеї).

Нова система остаточно має запрацювати від 2027 року. До середини 2022 року школи мають визначитися зі своїм подальшим спрямуванням – лишаються початковими школами, гімназіями (тобто середніми школами) чи стають профільними ліцеями.