Усі вчителі переживають кінець навчального року по-особливому. Учні мріють про канікули, натомість педагоги займаються підбивають підсумки. Також сюди варто додати стрес через переживання за учнів, як складатимуть НМТ чи інші іспити.

Читайте також Прийом до 1-х класів шкіл завершується: що треба знати та обов'язково зробити батькам

Аби стрес та навантаження не зашкодили здоров'ю, вчителям варто потурбуватися про себе та не забувати про кілька вкрай важливих моментів.

  • Сон

Недосипання – перше, що з нами стається, коли навантаження максимальне, а рівень стресу доволі високий. Дорослим потрібно спати 7 – 9 годин на добу, аби почуватися бадьорими та продуктивними.

Якщо зі сном виникають проблеми, одразу варто звернутися до сімейного лікаря та порадитися з ним щодо заспокійливого. Звичні правила підготовку до сну не завжди допомагають, особливо, коли переживаєш за майбутнє своїх учнів.

  • Зір

Напевно, важко знайти педагога, який ніколи не скаржився на проблеми із зором. Постійне читання та перевірка робіт здатні виснажувати зоровий ресурс, а робити перерви у роботі та займатися зоровою гімнастикою вчителі часто забувають.

  • Настрій

Перебувати у гарному гуморі – одне з найважливіших завдань вчителя, особливо наприкінці навчального року. Прогулянки, музика, улюблена активність та час на себе дозволять уникнути вигорання, боротися з яким доведеться усе літо.

  • Вітаміни

Часто причиною виснаження чи поганого самопочуття є банальні проблеми зі здоров'ям. Огляд в лікаря та здача аналізів повинні бути регулярною процедурою для всіх педагогів.

Також не потрібно забувати, що робота вчителя дуже виснажує ресурси, тому не забудьте поговорити з лікарем про те, які вітамінні комплекси допоможуть перебувати в тонусі та легше переносити навантаження.