В яких містах учні повернулися до шкіл

Львів

Школярі у Львові та Львівській області повертаються до очного навчання після локдауну. Регіон з 26 квітня перейшов з червоної до жовтої зони карантину.

До теми Повернення учнів до шкіл після карантину та особливості ЗНО-2021: підсумки тижня в освіті

Так, на Львівщині учні одразу почали навчатися в очному режимі. Водночас у самому Львові учні 5 – 11 сіли за парти лише з середи, 5 травня.

Дитячі садочки у місті зараз також працюють у звичному режимі. А заклади позашкільної освіти почали працювати також з 5 травня.

Київ

У Києві також відновлюють навчання для школярів та студентів через скасування локдауну. Вже з 5 травня діти повертаються до садочків, шкіл, коледжів та вишів.

Окрім того, у столиці у травні відновлять прийом документів для зарахування дітей у перший клас на наступний навчальний рік.

Черкаси

У Черкасах від середи, 12 травня, учні 5 – 11 класів повернулися до стаціонарного навчання у школах. Таке рішення ухвалила місцева комісія з питань ТЕБ та НС. Але міська влада закликає дотримуватися санітарних правил під час навчального процесу.

Заступниця міського голови Марина Гаркава повідомила, що останній дзвоник цього року для черкаських школярів пролунає 8 червня.

Суми

В Сумській області з вівторка, 11 травня, учням дозволили відвідувати дошкільні, спеціальні навчальні заклади та школи учнями 1 – 4 класів.

А вже 12 травня Сумщина вийшла з червоної зони. Тому до шкіл повертаються і учні старших класів – з 5 по 11 класи.

Чернігів

У Чернігові з 11 травня учні всіх класів повернулись до навчання у звичному режимі. Так, молодші школярі (1 – 4 класи) ходять до школи вже тиждень, а тепер до них приєдналися і 5 – 11 класи.

Так само з 5 травня в місті відновили роботу й дитсадки. Проте поки вони заповнені лише наполовину.

Хмельницький

У Хмельницькому після карантину відновилася очна форму навчання в школах для учнів 5 – 11 класів. Також рекомендується відновити очне навчання для вишів та роботу позашкільних гуртків та секцій.

Цікаво, що Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради рекомендує школам міста закінчити навчання 11 червня. Зокрема, для 1 – 4 класів на два тижні влітку можна організувати навчальний процес за допомогою екскурсій чи навчально-пізнавальної практики.

Одеса

Одеса з 27 квітня перейшла з червоної до жовтої зони карантину. Тому всіх учнів (навіть 5 – 11 класи) повернули до навчання, але воно проходить у змішаній формі.

Так, предмети, які не вимагають постійної уваги вчителя, діти вивчають дистанційно. Але здебільшого уроки проходитимуть стаціонарно. Водночас учні 1 – 4 класів за бажанням батьків можуть й надалі навчатися онлайн.

Полтава

З 11 травня учні 5 – 11 класів з Полтави припинять дистанційне навчання та повернуться до своїх шкіл. Адже місто вийшло з червоної зони епіднебезпеки. Уроки відновляться у шкільних та позашкільних закладах міста.

Запоріжжя

Запорізька область також виходить з червоної зони епіднебезпеки, тож у школах міста відновлюють очне навчання. Діти 5 – 11 сядуть за парти вже з вівторка, 11 травня, а школярі початкових класів – з 14 травня.

Окрім того, з 7 травня у Запоріжжі відкриваються заклади громадського харчування, ринки, магазини, торговельно-розважальні центри, спортивні зали, музеї, бібліотеки тощо.

Дніпро

З 11 травня у Дніпрі школи і дитячі садочки працюватимуть у звичайному режимі. Учні всіх класів повертаються за парти. Але у позашкільні навчальні заклади й надалі буде обмежений доступ батьків і відвідувачів.

Житомир

У Житомирі з 6 травня також відновлюється очне навчання для учнів середньої та старшої школи.

"Через те, що Житомир вже не у червоній карантину зоні, учні 5 – 11 класів можуть поновити очну форму навчання. Адміністрації шкіл повинні забезпечити організацію харчування і безпеку освітнього процесу", – повідомили у Житомирській міськраді.

Харків

Секретар міськради Ігор Терехов заявив, що заняття у школах Харкова у звичайному, не дистанційному, режимі відновляться після свят – тобто з 11 травня. Дитсадки також працюватимуть у звичному режимі.

Миколаїв

У Миколаєві також з 5 травня відновилося навчання у всіх закладах освіти. Зокрема, за парти сіли учні з 1 по 11 класи.

Але зазначимо, що в місті й надалі діятимуть відповідні обмеження. Так, в закладах освіти заборонено проводити масові заходи (вистави, свята, концерти за участю більш ніж 1 класу та за присутності глядачів).

До слова, cтаном на середу, 12 травня, жоден регіон не перебуває у червоній зоні карантину. Проте до помаранчевого рівня належать: Волинь, Донеччина, Житомирщина, Кіровоградщина, Луганщина, Миколаївщина, Тернопільщина, Черкащина.