Нагадаємо, Саакашвілі затримали у Києві на квартирі одного його з соратників.

Читайте також: Затримання Саакашвілі: що відомо на ранок суботи

Колишній керівник головного слідчого управління СБУ Василь Вовк зазначив, що зараз одне з головних питань – хто веде розслідування справи. Про це він заявив в ефірі телеканалу "112".

Чи СБУ, чи поліція? Тому що підслідність статті 256 ККУ – поліції. Ми не знаємо хто веде. Тому що із заявами виступає генеральна прокуратура, відвезли у СІЗО СБУ. Однак поліція затримувала,
– зазначив Василь Вовк.

Ще одне важливе питання – на підставі чого затримали Саакашвілі

"На підставі чого затримали Саакашвілі? Якщо на підставі про розшук, то в постанові про розшук не може бути мови про затримання. Постанова про розшук може бути для суду, до якого звертаються про міру запобіжного заходу, щоб він дав дозвіл на затримання і доставлення до суду для обрання міри запобіжного заходу. Ми не знаємо чи була при затриманні постанова суду. Не можливо на підставі про розшук затримати", – наголосив екс-керівник головного слідчого управління СБУ.

Читайте також: Адвокат повідомив, коли судитимуть Саакашвілі

Однак правоохоронці могли здійснити повторне затримання в порядку статті 208.

"Мова йде про 72 години, то значить його через 48 годин мають доставити до суду. Але це за умови, що було затримання "з нуля", – розповів Василь Вовк.

Він зазначив, що про те, хто веде справу, стане зрозуміло, коли Саакашвілі доставлять до суду. Якщо справу веде СБУ – то до Шевченківського, якщо Генпрокуратура – в Печерський райони й суд Києва.