Прокурори планують звернутися в Інтерпол. Скоріш за все, Віктор Шаповалов, як і його ексколеги з "Беркуту", поїхав у сусідню державу.

До теми Екскомандир Беркута отримав підозру через організацію вбивств активістів на Майдані

Шаповалова оголосили в розшук

Заступник керівника департаменту в "справах Майдану" Офісу генпрокурора Денис Іванов, пояснює: підстав затримувати Шаповалова раніше не було. Втім, 4 серпня – у день засідання суду, приблизно за годину до його початку, адвокати повідомили, що зв'язку з Шаповаловим немає.

Будемо намагатися оголосити його в міжнародний розшук каналами Інтерполу. Будемо скеровувати міжнародно-правові доручення з його затримання,
– розповів Денис Іванов.

Прокурор припустив, що Шаповалов переховується саме у Росії – так, як і його колеги з "Беркуту".

Дружина Шаповалова 4 серпня подала до поліції заяву про зникнення чоловіка. На думку сторони обвинувачення, таким чином "робиться фальсифікація", щоб обґрунтувати невиконання Шаповаловим процесуальних обов’язків.

Ексберкутівець кордону та адмінмежі не перетинав

5 серпня суддя Печерського райсуду Києва розглянув клопотання прокурорів і надав дозвіл на затримання Шаповалова. Його отримала СБУ та Держприкордонслужба. Якщо Віктор Шаповалов з'явиться на державному кордоні, його затримають.

За інформацією ДПСУ, він державний кордон чи адміністративну межу з тимчасово окупованою територією не перетинав, зазначив Іванов.

Якщо ж слідчі отримають інформацію, що Шаповалов у Росії, це буде підставою для заочного досудового розслідування.

Справа Віктора Шаповалова

  • Ексберкутівець перебував під вартою з 2015 року разом із командиром харківського полку "Беркуту" Лукашем і рядовим спецпідрозділу Єфіміним. Їх підозрюють у причетності до розстрілів 18 лютого на Майдані.
  • У листопаді 2019 року Київський апеляційний суд звільнив Шаповалова з-під варти й відтоді він перебуває на волі.
  • Віктору Шаповалову інкримінують перевищення службових повноважень, що призвели до загибелі або поранення 110 активістів Євромайдану 18 лютого 2014 року.
  • Шаповалов не визнає своєї вини в тяжких злочинах, але погоджується, що незаконно поводився зі зброєю.